PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Przewodnik po ładowaniu pojazdów elektrycznych – ładowarki samochodów elektrycznych

Ładowanie pojazdów elektrycznych (EV) jest ważnym aspektem posiadania pojazdu elektrycznego. Polska ma wiele publicznych sieci ładowania pojazdów elektrycznych – zarówno krajowych, jak i regionalnych. Wszystkie punkty publiczne wymagają dostępu ad-hoc, a większość sieci oferuje dostęp za pośrednictwem aplikacji i / lub karty RFID. Bezdotykowy dostęp do karty bankowej jest powszechny w przypadku szybkich ładowarek.

Ładowanie samochodu elektrycznego

Przewodniki dotyczące pojazdów elektrycznych obejmują wszystkie aspekty ładowania samochodu elektrycznego, w tym zasięg pojazdu, gniazda ładowania, czas i koszty ładowania oraz sposób ładowania każdego modelu. Ładowanie w domu jest często najwygodniejszym i najbardziej opłacalnym sposobem ładowania pojazdu elektrycznego. Dotacje rządowe są dostępne na instalację domowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych, które zazwyczaj mają moc 3 kW lub 7 kW.

Ładowanie samochodu elektrycznego

Ładowanie w pracy

Ładowanie pojazdu elektrycznego w pracy może być wygodnym sposobem na zwiększenie zasięgu samochodu zaparkowanego w godzinach pracy. W miarę przechodzenia flot na pojazdy elektryczne coraz ważniejsze dla firm będzie oferowanie punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Domowe ładowanie pojazdów elektrycznych jest często najwygodniejszym i najbardziej opłacalnym sposobem ładowania pojazdu elektrycznego, ale parking poza ulicą nie jest dostępny dla wszystkich. Ładowanie elektrycznych pojazdów elektrycznych na ulicach jest rozwiązaniem dla tych, którzy chcą jeździć samochodem elektrycznym, ale parkują na ulicy na noc.