PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Jak wygląda montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Rosnące zainteresowanie stacjami do ładowania samochodów elektrycznych sprawia, że z zawrotną prędkością przybywa takich punktów w całej Polsce. Rosnąca świadomość ludzi, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, sprawia, że ludzie coraz częściej interesują się samochodami elektrycznymi. Jak wygląda montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Wiele firm świadczy kompleksowe usługi montażu stacji, która polega na skonfigurowaniu na podstawie projektu, uruchomieniu i przetestowaniu jej działania, aby urządzenie było w pełni gotowe do pracy bez jakiegokolwiek ryzyka. W zależności od modelu montaż odbywa się na podłożu betonowym, fundamencie czy konstrukcji metalowej. Następnie zostaje ona podłączona do stacji z instalacją elektryczną o odpowiedniej mocy i uruchomiona. Jeśli działania sprawnie następuje przeszkolenie w zakresie jej użytkowania i przetestowanie jej działania. 

Stacja wymaga odpowiedniej mocnej sieci, która pozwoli na prawidłowe działanie funkcji ładowania. 

montaż stacji ładowania

Jak bezpiecznie korzystać ze stacji ładowania?

Oczywiście przed przystąpieniem do ładowania, koniecznie należy zapoznać się z instrukcją obsługi, która wskaże, jak powinna przebiegać czynność uzupełniania energii. Nie należy przede wszystkim używać gumowych rękawiczek. Nie ma przeciwwskazań do ładowania auta podczas opadów deszczu czy śniegu, jednak należy uważać, aby kable nie uległy zamoczeniu.