PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Kaski Schubert, jakość i bezpieczeństwo na lata

Niemiecka firma Schuberth produkuje kaski dla motocyklistów od ponad 90 lat. Nie powinno zaskakiwać, że takie doświadczenie bardzo pomogło doprowadzić jej swoje produkty do wysokiego poziomu. Wybór kasku jest zawsze trudny, bo to element wyposażenia, który ratuje najbardziej nasze życia. Zatem czy warto zaufać kaskom Schuberth? Na jakie funkcjonalności i akcesoria liczyć? 

Bezpieczeństwo i akcesoria do kasków Schuberth

W zależności od ceny kaski Schuberth są wykonane z włókna szklanego, albo węglowego. Skorupy z jednego, jak i drugiego materiału są bardzo wytrzymałe i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, ale te wykonane z drugiego
z dwóch budulców są zdecydowanie lżejsze. Producent ma w swojej ofercie zarówno sportowe kaski integralne, jak i te z otwartą konstrukcją, najbardziej odpowiednie do miejskiej jazdy. Firma Schuberth jest też doceniana za swoje podejście do detali. Dlaczego? Producent pozwala na wymianę całej wyściółki hełmu na nową, jak i jej pojedynczych elementów, co przedłuża żywotność kasku. Sprzedaje też elementy wierzchnie hełmu, które mogą się uszkodzić nawet podczas upadku z małą prędkością, takie jak wentylacja, czy wizjer, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Akcesoria do kasków Schuberth to kolejna szeroka grupa produktów. Znajdziemy tutaj zarówno wymienne blendy do kasków, przeciwsłoneczne nakładki na szybkę naszego hełmu i interkomy, specjalnie dedykowane do produktów Schubertha. W sprzedaży są też zapasowe piloty do interkomów, w razie gdyby ten oryginalny się zgubił, bądź uszkodził.