PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Olsztyński tor wyścigowy

Należy mieć świadomość, że tor Olsztyn jest zlokalizowany bardzo blisko lotniska Dajtki, które z kolei znajduje się niecałe 5 km od centrum miasta. Godny uwagi jest fakt, że to największy płaski teren w całej okolicy. Nie można oczywiście zapomnieć, że obok omawianego toru znajduje się jezioro Ukiel czy las. Kierowcy mogą zatem na torze nie tylko i wyłącznie podziwiać najszybsze samochody, ale również zażyć świeżego powietrza. Bardzo często osoby zainteresowane odwiedzeniem tego miejsca zastanawiają się czy jazda autem na torze wyścigowym Olsztyn jest bezpieczna.

Co warto wiedzieć o torze w Olsztynie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to zarówno prosty, jak i szeroki odcinek, który jest jednocześnie pasem startowym lotniska. Warto wiedzieć, że jedną z najciekawszych atrakcji są nie tylko startujące, ale również lądujące szybowce i awionetki. Należy mieć świadomość, że omawiany tor ma długość 2800 metrów. Godny uwagi jest fakt ,że organizatorzy dla wszystkich osób uczestniczących w licznych eventach motoryzacyjnych przewidzieli nawet odcinek, który ma 35 metrów szerokości. Ponadto trasa uatrakcyjniana jest licznymi szykanami. W ten sposób przejazd może być zdecydowanie ciekawszy. 

Wizyta na omawianym obiekcie jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców, którzy chcieliby poczuć prawdziwą prędkość. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że miejsce powinno przypaść do gustu nie tylko i wyłącznie pasjonatom motoryzacji czy lotnictwa. Można bowiem spędzić czas z całą rodziną na łonie natury. Należy wiedzieć, że długość toru wynosi 2 km.

Jakimi atrakcjami tor przyciąga kierowców?

Należy mieć świadomość, że można podjąć decyzję o wypożyczeniu samochodu sportowego. Koszt za dwa okrążenia zaczyna się od 200 złotych. Cena będzie oczywiście uzależniona od wybranego modelu. Jest to zatem doskonała okazja dla pasjonata motoryzacji na sprawdzenie swoich umiejętności za kierownicą sportowego samochodu. Jazda autem na torze wyścigowym Olsztyn jest oczywiście bezpieczna. 

Można oczywiście zdecydować się na zweryfikowanie umiejętności jazdy po profesjonalnym torze wyścigowym swoim samochodem. Koszt takiej zabawy jest zdecydowanie niższy niż wypożyczenie samochodu sportowego. Za dwie godziny jazdy po torze Olsztyn trzeba bowiem zapłacić około 200 złotych – sprawdzisz to na Go-Racing.

Kierowcy mogą także uczestniczyć w licznych szkoleniach organizowanych przez tor w Olsztynie. Można pod okiem profesjonalnych instruktorów nauczyć się umiejętności przydatnych w codziennej jeździe samochodem. Doskonałym przykładem może być wyjście z poślizgu przy dużej prędkości. Z kolei bardziej doświadczeni kierowcy mogą bez żadnego problemu szlifować swoje umiejętności jazdy samochodami sportowymi.

Jak zostało już wspomniane wcześniej kierowców na tor Olsztyn przyciągają także liczne eventy motoryzacyjne i zloty miłośników szybkich samochodów. Można wtedy zdobyć kontakt do osób, które mają identyczną pasję. Ponadto jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie na spędzenie weekendu niż siedzenie przed telewizorem.