PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Smar do łańcucha motocykla

Każdy właściciel motocykla doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest kompleksowe dbanie o układ napędowy. Jednym z podstawowych działań jest regularne czyszczenie oraz smarowanie łańcucha. Nie zadbanie o ten element może w krótkim czasie doprowadzić do uszkodzenia zębatek, a następnie całego układu napędowego.

Odpowiedni smar, czyli jaki?

Obecnie producenci mogą zaoferować motocyklistom wyjątkowo dużą ilość produktów przeznaczonych do konserwacji łańcucha. Bez wątpienia jednym z najważniejszych z nich jest smar. W zależności od sposobu wykorzystania motocykla zdecydować się można na smar do łańcucha motocykla na bazie polimerowej, na środek na bazie ceramicznej lub na nowoczesny smar z teflonem z dodatkiem wosku.

Smary polimerowe

Będące w sprzedaży smary polimerowe wyróżniają się na tle innych produktów wyjątkowo skutecznym i szczelnym pokryciem wszystkich elementów powierzchni łańcucha. W praktyce oznacza to, że jest on doskonale chroniony przed tarciem.

Tego rodzaju smar zaleca się szczególnie w przypadku motocykli mających regularne kontakt z opadami deszczu. Ze względu na swoje właściwości produkt z teflonem nie spada z łańcucha pomimo opadów deszczu połączonych z dużą prędkością.

Smar na bazie ceramicznej

W wielu przypadkach dobrym pomysłem będzie także smar do łańcucha motocyklowego na bazie ceramicznej. W przypadku tego rodzaju produktu do konserwacji łańcucha ma się do czynienia z uniwersalnym rozwiązaniem. Środki na bazie ceramicznej mogą być używane o każdej porze roku, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Oznacza to, że sprawdzają się w polskich warunkach klimatycznych.