PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Etui na kluczyki nowoczesnego auta

Samochody są coraz prostsze w obsłudze. Ostrzegają nas przed obecnością innego pojazdu na sąsiednim pasie, potrafią same zahamować przed przeszkodą albo wykryją, że jesteśmy senni i powinniśmy zatrzymać się na postój. Jednym z rozwiązań ułatwiających życie są bezkluczykowe systemy dostępu.

Między wygodą a zagrożeniem


Niestety, w tym przypadku wygoda generuje nowy rodzaj zagrożenia. Mianowicie chodzi o duże ryzyko kradzieży dzięki przechwyceniu lub skopiowaniu informacji z samochodowego kluczyka, który w przypadku tego rozwiązania nieustannie emituje sygnał.

Dlatego niezastąpiona będzie klatka Faradaya na kluczyki. Jest to etui, które jest wykonane ze specjalnego materiału. Pozwala to na ekranowanie sygnału i całkowite uniemożliwienie nawiązania połączenia z urządzeniem znajdującym się we wnętrzu pokrowca.

Popularne pokrowce na kluczyki samochodowe


Dostępny na rynku etui na kluczyki pozwalają na zabezpieczenie urządzeń praktycznie wszystkich marek. Niektóre bardzo wygodne etui posiadają dwie kieszonki: jedną ekranującą sygnał oraz drugą, w której umieszczenie kluczyków pozwala na swobodną komunikację z autem. Sprawi to, że z pewnością nigdy nie zapomnimy umieścić kluczyka w etui, gdy przykładowo po dotarciu na miejsce chcemy szybko opuścić nasz pojazd. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to umieszczenie kluczyka w odpowiedniej przegródce.


Pewną wadą tego rozwiązania jest fakt, że jesteśmy zmuszeni do częściowej rezygnacji z wygody. Nie będziemy mogli podejść do auta i od razu wsiąść, gdyż najpierw będziemy musieli wyciągnąć klucze z zabezpieczającego etui. Jednak klatka Faradaya na kluczyki zapewni, że złodzieje nie będą mogli dostać się do naszego auta, więc z pewnością w tym przypadku warto nieco się wysilić.

Klatka Faradaya na kluczyki w tym sklepie