PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Wszystko co musisz wiedzieć o wyścigach samochodowych

Masz w planach rozpoczęcie nowego sportu, ale nie masz pojęcia co to może być? Jeśli masz dość standardowych aktywności fizycznych takich jak bieganie czy pływanie, mamy dla Ciebie wiadomość, która może Cię ucieszyć. Co to za wiadomość? Otóż, czy słyszałeś kiedyś o wyścigach? Cóż, ciężko jest o nich nie słyszeć, jednak czy kiedykolwiek wcześniej przyszło Ci do głowy żeby samemu wziąć udział w wyścigach samochodowych? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym możesz spełnić swoje marzenie, jednak jeśli nie to postaramy się przekonać Cię do tego, że jest to sport, który ma wiele zalet. 

Dlaczego warto jest się ścigać? 

Choć ta dyscyplina nie należy do typowych sportów, to warto zaznaczyć, że ma ona bardzo duży wpływ na życie człowieka, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że skutki profesjonalnej jazdy podczas wyścigów są niezwykle podobne do skutków biegania. Dlaczego? Otóż podczas niebezpiecznych sytuacji ludzkie ciało produkuje adrenalinę, dzieje się to głównie dlatego, aby w razie potrzeby człowiek mógł uciec. Adrenalina jest także produkowana przy wszystkich sytuacjach, które wymagają rywalizacji. Podczas wyścigów również wzrasta poziom adrenaliny (jest to spowodowane rywalizacją pomiędzy uczestnikami oraz dużą prędkością), jednak w tym przypadku jest to sytuacja kontrolowana. Oprócz adrenaliny w ludzkim organizmie wytwarzają się również ogromne ilości endorfin. Endorfiny często są nazywane hormonami szczęścia, mówi się, że najlepszym sposobem na wytworzenie endorfin jest właśnie regularne uprawnienie sportu. Nie zdziwi Cię zatem fakt, że podczas szybkiej jazdy również wytwarza się sporo endorfin, ponadto udowodniono także, że jeden rajd jest w stanie spalić całkiem pokaźną ilość kalorii. Jest to zatem kolejny dowód na to, że opłaca się jeździć. 

Od czego zacząć swoją przygodę z wyścigami? 

Jeśli przekonaliśmy Cię do tego, że warto jest nam bardzo miło, teraz możemy odpowiedzieć na pytanie dotyczące początku Twojej drogi na torze wyścigowym. Jeśli bardzo zależy Ci na tym, by zdobyć umiejętności, które pozwolą Ci brać udział w przedsięwzięciach takich jak wyścigi, powinieneś zainteresować się różnego rodzaju kursami oraz szkoleniami przygotowawczymi. Tego typu zajęcia są dostępne przeważnie w większych miastach (lub w miejscach, gdzie są tory wyścigowe). Aby sprawdzić, czy wyścigi aby na pewno są dla Ciebie warto jest najpierw odwiedzić tor osobiście i sprawdzić, czy odnajdujesz się w tego typu miejscach. Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie toru wyścigowego motopark Koszalin, jest to bowiem miejsce, które niemal w stu procentach spełnia oczekiwania wszystkich rajdowców. Na torze w Koszalinie możesz spróbować swoich sił za kierownicą, dzięki temu przekonasz się, czy ten sport na pewno jest dla Ciebie. Jeśli jazda Ci się spodoba, możesz śmiało zacząć szkolenie, jeśli jednak czujesz, że jednak nie tego szukasz, będziesz mógł dalej próbować swoich sił w różnych dyscyplinach. Pamiętaj, że nie musisz być dobry we wszystkim. 

Jeśli zatem chcesz się sprawdzić, tor wyścigowy motopark Koszalin, czeka właśnie na Ciebie.