PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Gdzie kupić używany samochód?

Kupowanie używanego samochodu może być proste i drogie albo tanie i ryzykowne. Które z tych dwóch rozwiązań będzie lepsze? Lepiej kupić używany samochód w salonie, czy też lepszym miejscem będzie komis samochodowy?

Kupowanie auta w komisie

Samochody sprzedawane w komisach, z reguły charakteryzują się całkiem okazyjnymi cenami. Dodatkowo komisy oferują bardzo szeroki wybór, dlatego też w jednym miejscu można przejrzeć wiele marek i modeli i na pewno któryś z nich wpadnie w oczy. Niestety dyskusyjną sprawą jest stan techniczny dostępnych tam aut. Niestety często się zdarza, że ich prawdziwa kondycja jest ukrywana przed kupującym.

Kupowanie samochodu w salonie

Jeśli komuś zależy na tym, aby kupić samochód pewny i całkowicie bezpieczny, najlepszym wyjściem będzie w takim wypadku udanie się do salonu samochodowego. Od jakiegoś już czasu salony nie oferują tylko aut nowych, lecz również używane, które pochodzą np. z zakończonych leasingów, lub które pozostawione zostały przez kupujących nowe samochody w ramach rozliczenia.
Używane samochody z salonu cechują się doskonałym, wręcz perfekcyjnym stanem technicznym, lecz niestety wyższą niż średnia rynkowa ceną. Jeśli komuś zależy na spokoju i pewnym aucie, zdecydowanie takie właśnie miejsce na jego nabycie powinien wybrać.

Samochody w salonie Nord Auto Olsztyn