PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Jak znaleźć optymalne opony?

Podstawowym rodzaje ogumienia w samochodzie jest ogumienie letnie. Z takiego typu oponami samochód jest sprzedawany w serwisie. Jednocześnie samochód przechodzi badania homologacyjne na letnich oponach. Podobnie jest z fabrycznymi parametrami samochodów. Zatem opona letnia jest optymalną wersją dla każdego samochodu. 

Najważniejsze jest zdecydowanie się na odpowiednie opony Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 195/65 R15 91H letnie, które są w stanie zapewnić właściwe zachowanie się samochodu przy wyższych temperaturach otoczenia. O właściwym wyborze letnich opon trzeba myśleć szczególnie w związku ze zmianami warunków klimatycznych. Brak okresów silnych opadów deszczu czy mrozów sprawia, że w wielu rejonach kraju można poruszać się na letnich oponach przez cały rok. 

Szczególne cechy letnich opon 

Trzeba brać pod uwagę, że opona Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 195/65 R15 91H letnia będzie znacznie lepiej zachowywać się na suchym asfalcie, niż opona całoroczna. Z tego powodu jest to znacznie lepsze rozwiązanie w stosunku do opon całorocznych, gdy samochodem poruszamy się często oraz na długich trasach. Na takie opony szczególnie powinni decydować się właściciele pojazdów cięższych i mających silniki o dużych mocach. Do charakterystycznych cech konstrukcji opon letnich zaliczają się:

– twarda mieszanka gumowa, 

– masywne klocki bieżnika.

Opony zimowe i całoroczne 

Warto posiadać zestaw opon zimowych, gdyż nawet gdy nie użyjemy go w konkretnym roku, to lepiej być przygotowanym nawet na nagłe załamanie pogody. Natomiast na opony całoroczne mogą decydować się szczególnie ci kierowcy, którzy rzadko wykorzystują samochód i przede wszystkim w ruchu miejskim.