PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Wybór past polerskich do lakieru

Chyba każdy właściciel auta chciałby, by prezentowało się ono idealnie. Czasem jednak stan lakieru pozostawia wiele do życzenia i potrafi znacznie wpłynąć na to, jak samochód wygląda w oczach innych. Okazuje się jednak, że nawet stary, zmatowiały i zużyty lakier można w parę chwil odnowić i sprawić, by nabrał głębi i blasku.

Zastosowanie past polerskich do lakieru

Istnieje wiele sytuacji, w których pasty polerskie do lakieru okazują się niezbędne. Bardzo często korzystają z nich osoby, które przygotowują swoje auto na sprzedaż i chcą odnowić lakier tanim kosztem. Zakup pasty polerskiej może okazać się także niezbędny, jeśli na lakierze powstało zarysowanie, które obejmuje jedynie wierzchnią warstwę lakieru bezbarwnego. Zastosowanie pasty polerskiej pomoże je usunąć. Bardzo często na lakierze samochodowym powstają tak zwane mikrorysy. Są one widoczne tylko w odpowiednim świetle i bardzo często są efektem nieodpowiedniego mycia i suszenia samochodu. Zastosowanie pasty polerskiej w tym przypadku pozwala odświeżyć kolor i usunąć mikrouszkodzenia.

Jaką pastę polerską wybrać?

Jeśli chodzi o pasty polerskie do lakieru samochodowego, zdecydowanie warto unikać tanich past dostępnych w supermarketach. Mogą one wręcz pogorszyć stan lakieru, zwłaszcza jeśli nie ma się z nimi doświadczenia. Przy wyborze pasty polerskiej warto wziąć pod uwagę swój poziom doświadczenia, stan lakieru w samochodzie oraz czas, jakim dysponuje się na wykonanie korekty. Jedne pasty będą idealne do polerowania ręcznego, inne z kolei zdecydowanie lepiej sprawdzają się we współpracy z polerką samochodową.