PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Najważniejsze cechy dobrych rękawic motocyklowych

Rękawice motocyklowe są takim elementem odzieży, który ma bezpośrednie przełożenie na to, jak wygodnie, ale też i bezpiecznie podróżuje się na motocyklu. Rękawice zabezpieczają bowiem tę część ciała, która nie tylko kieruje pojazdem, lecz także jest narażona w dużej mierze na zimno i uderzenia owadów lub kamyczków pochodzących z opon innych pojazdów. Jakie są zatem cechy dobrych rękawic motocyklowych?

Najważniejszy jest rozmiar

Nie da się ukryć, że najważniejszą sprawą podczas kupowania rękawic motocyklowych (Moto-Tour.com.pl), jest wybranie odpowiedniego ich rozmiaru. Rozmiar będzie miało bowiem wpływ nie tylko na wygodę ich noszenia, lecz także na stabilność leżenia rękawic na dłoniach. A to z kolei przekładać się będzie bezpośrednio na bezpieczeństwo, ponieważ to właśnie palcami zmienia się biegi, hamuje, czy też po prostu wrzuca kierunkowskazy.

Po drugie wentylacja

Kolejną niezwykle ważną cechą rękawic używanych do jazdy na motocyklu, jest odpowiednia ich wentylacja. Na motocyklu jeździ się w sezonie letnim, czyli w czasie, gdy panują najwyższe temperatury w roku. Powoduje to, że dłonie, na których będą znajdowały się grube i mocne rękawice, narażone są na nadmierne pocenie się, co będzie wpływało nie tylko na dyskomfort, lecz także na bezpieczeństwo. Z tego powodu rękawice te muszą posiadać odpowiednie membrany, które będą umożliwiały dostawanie się do ich wnętrza świeżego powietrza, powodując tym samym niwelowanie efektu pocenia się dłoni.