PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Zakup używanego samochodu – ile kosztuje przegląd w ASO?

Samochody z drugiej ręki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na kupno pojazdu z salonu. Niestety w dzisiejszych czasach na rynku funkcjonuje wielu oszustów. Ciężko jest znaleźć godnego zaufania sprzedawcę, który nie próbuje wprowadzić klienta w błąd. Brak regulacji prawnych sprawia, że handlarze maskują prawdziwy stan aut i nie ponoszą z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Stawki obowiązujące w ASO

Przegląd używanego samochodu w autoryzowanym serwisie samochodowym wydaje się być najrozsądniejszą opcją. Wiadomym jest, że taka usługa nie jest zbyt opłacalna, gdy wartość pojazdu znajduje się na poziomie kilku tysięcy złotych. W takiej sytuacji lepiej udać się do nieautoryzowanego puntu, gdzie można zapłacić o wiele mniej. W przypadku droższych aut wizyta w ASO powinna stać się obowiązkowa.

Profesjonaliści rzetelnie, a zarazem fachowo sprawdzą pojazd, a także wykryją wszelkie nieprawidłowości. Ponadto mają oni dostęp do historii serwisowej, co również jest sporym wsparciem podczas przeprowadzania badania. Dla specjalistów nie jest problemem zweryfikowanie, czy przebieg auta został cofnięty. Średnia cena takiej usługi to 500 zł. Zazwyczaj do opłaty wstępnej dolicza się konkretną stawkę za roboczogodzinę. Mogą one się różnić, gdyż nie każdy autoryzowany serwis samochodowy posiada taki sam cennik – sprawdź www.

Tańsza alternatywa

Osoby, które nie posiadają dostatecznej ilości środków finansowych mogą skorzystać z usług rzeczoznawcy. Ekspertyza stanu pojazdu kosztuje zazwyczaj około 200 zł. Ceny za przegląd w niezależnym serwisie są zróżnicowane – znajdują się one na poziomie około 100-150 zł, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że w ASO zatrudnieni są prawdziwi eksperci, którzy doskonale znajdą pojazdy danej marki. Dzięki temu mogą oni dostrzec nieprawidłowości, które nie są wykrywane przez zaawansowany sprzęt. Czasami są to bardzo małe detale, które z czasem mogą stać się ogromnym problemem. Lepiej zachować ostrożność, tak aby nie zmarnować gotówki.