PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Opony 175/65 R14 – idealne miejskie ogumienie

Sprawne ogumienie jest niezwykle ważnym elementem pojazdu. To ono – jako jedyne stanowi powierzchnię styku samochodu z podłożem, po jakim porusza się samochód. Aby sprostało trudom jazdy i napotykanym na jezdni przeszkodom, musi spełniać wysokie wymagania techniczno – jakościowe.

Opony 175/65 R14- ogumienie wielozadaniowe

Opony 175/65 R14 – o stosunkowo wysokim profilu i niewielkim rozmiarze – polecane są do niewielkich pojazdów, znajdziemy je w większości aut kompaktowych, w sedanach oraz pojazdach z nadwoziem typu kombi. Idealnie sprawdzają się podczas krótszych tras – dojazdu do pracy, na uczelnię czy do sklepu . Jednocześnie zapewniają wysoki komfort jazdy na dłuższych odcinkach. Większość modeli opon 175/65 R14 Miwan.pl charakteryzuje się cichą pracą, poziom wytwarzanego hałasu szacuje się średnio na poziomie 66-68 dB. Mały rozmiar opon zapewnia również:

  • większą ekonomikę jazdy i
  • powoduje powstawanie mniejszych oporów powietrza,

co przekłada się na zmniejszenie spalania.

opony 175/65 r14 miwan.pl

Idealne opony 175/65 R14 do miejskiej jazdy

Z uwagi na przeznaczenie pojazdów, do jakich dedykowane są opony 175/65 R14, zazwyczaj cechują się one wysokim stopniem przyczepności, umożliwiającym sprawne manewrowanie na parkingach i w wąskich uliczkach, krótką w porównaniu do innych opon drogą hamowania, co przy dużym zatłoczeniu miejskim jest niezwykle istotną zaletą. Wysoki profil gwarantuje wygodę pokonywania nierówności, świetnie sprawdza się podczas podjazdów na wyższe krawężniki, pokonywania progów zwalniających. Opony 175/65 R14 cechuje ponadto stosunkowo duża odporność na zużycie, co niweluje konieczność częstej ich wymiany.