PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Aktywna piana – sposób na czysty samochód

Kupno samochodu dla większości osób to bardzo duży wydatek i z tego powodu pojazd często otoczony jest szczególną opieką. Właściciel pilnuje, aby auto przechodziło systematyczne przeglądy, a każda nawet drobna awaria usuwana była na bieżąco. Bardzo ważne jest także dbanie o wygląd samochodu na zewnątrz i porządek w środku pojazdu. Dlatego warto systematycznie sprzątać w aucie i odwiedzać myjnie. Nie tylko z powodów estetycznych.

Dlaczego warto myć samochód

Wielu kierowców odwiedza myjnie tylko wtedy kiedy ich auto jest bardzo brudne. Wcześniej nie widzą takiej potrzeby. To błąd. Samochód powinien być myty w miarę często, szczególnie jeżeli użytkowany jest na co dzień. Kurz, błoto a przede wszystkim sól zalegająca na karoserii prowadzi do szybkiego jej niszczenia, zarysowań i korozji. Umyty samochód to także lepsza widoczność i tym samym bezpieczeństwo. Warto więc zaglądać do myjni systematycznie. Szczególnie do takiej gdzie do usuwania brudu używana jest aktywna piana a pistolety mają odpowiednie ciśnienie.

aktywna piana

Jaką myjnię wybrać

Kiedy mamy do wyboru mycie samochodu w myjni automatycznej i bezdotykowej, warto wybrać wizytę w tej drugiej. Podczas mycia w myjni bezdotykowej mamy pełną kontrolę nad całym procesem. Obiekty takie czynne są najczęściej przez całą dobę, są powszechnie dostępne i na ogół tańsze niż inne myjnie. Aktywna piana stosowana w urządzeniach na myjniach bezdotykowych sprawia, że brud na karoserii zostaje zmiękczony a jego usunięcie staje się bardzo łatwe.
Na myjni bezdotykowej sami decydujemy jak długo, jak dokładnie i jakimi środkami będziemy myć auto.