PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Jak zrobić folię maskującą do samochodu: Najlepszy i najłatwiejszy sposób na ochronę samochodu

Lakier odporny na zarysowania samochodu? Sprawdź. Samochód odporny na uszkodzenia? Znak zapytania. Samochód odporny na wandalizm? Zapomnij o tym! Zadrapania i inne uszkodzenia nie zawsze wpływają na wygląd zewnętrzny w tak widoczny sposób, ale w pewnym stopniu odbijają się na Tobie jako właścicielu.

Folia maskująca na niewielkie uszkodzenia

Zadrapania, wgniecenia, brud i zanieczyszczenia mogą nie być tak oczywiste dla zewnętrznego obserwatora, ale na pewno pozostaną z Tobą. Jeśli zastanawiasz się, jakiego rodzaju ochrony potrzebuje Twój samochód, jeśli chcesz, aby dłużej pozostał jak nowy, mamy dla Ciebie kilka odpowiedzi.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, czym jest folia maskująca i jak może chronić Twój pojazd przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.

Co to jest folia kamuflująca?

Camo to termin, który odnosi się do różnych wzorów kamuflażu używanych przez siły wojskowe i inne organizacje do ukrywania sprzętu wojskowego lub personelu. Chociaż słowo „camo” jest ogólnie używane w odniesieniu do sił wojskowych, możliwe jest znalezienie podobnych produktów, które mogą być używane przez cywilów w postaci taśmy camo samochodowej i motocyklowej.

Folia kamuflażowa lub maskująca https://dlalakierni.pl/folie-maskujace to rodzaj taśmy maskującej, która jest specjalnie zaprojektowana, aby chronić powierzchnię przed uszkodzeniem. Firmy wykorzystują tę taśmę do różnych celów, w tym do poprawy wyglądu zewnętrznego pojazdu. Istnieje kilka różnych rodzajów taśmy camo. Każdy typ ma inne zastosowanie oraz zestaw zalet i wad.

Rodzaje folii kamuflażowych lub maskujących

Jest to winyl, który jest przeznaczony do przyklejenia do farby i innych powierzchni. Ten rodzaj taśmy jest zwykle używany do łodzi, RV, motocykli i innych pojazdów, które są często na zewnątrz.

Jest trudniejszy do usunięcia, ale trwa dłużej.

Samoprzylepny winyl – Jest to taśma winylowa, która została zaprojektowana tak, aby przykleić się do siebie. Zazwyczaj stosuje się ją na zewnątrz pojazdu lub innej powierzchni.

Samoprzylepny winyl w formie folii maskującej jest łatwy do nałożenia i usunięcia, ale ma również tendencję do odklejania się trochę po usunięciu go z powierzchni, na którą został nałożony.