PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Jak zamontować telefon na kierownicy: Proste, łatwe kroki

W dzisiejszych czasach cyfrowych większość z nas posiada smartfony. Oznacza to, że musimy również posiadać telefon, który może działać jako jeden z nich. Jeśli szukasz kupić swój pierwszy telefon, lub uaktualnić swój obecny, a następnie znalezienie dobrego miejsca do mocowania go jest niezbędna. W tym wpisie na blogu omówimy, jak można zamontować telefon na kierownicy bezpiecznie i pewnie za pomocą prostych metod DIY. Będziemy również obejmować niektóre z naszych wskazówek dotyczących montażu smartfona w skuteczny sposób, który spełnia potrzeby bezpieczeństwa przy zachowaniu prostoty.

Co to jest kierownica?

Kierownica to urządzenie wejściowe używane do sterowania niektórymi funkcjami samochodu. Zazwyczaj jest zamontowana na desce rozdzielczej i jest używana przez kierowcę. Kierownica ma zwykle elementy sterujące na każdym końcu. Pierwszy element sterujący to dźwignia zmiany biegów, która służy do zmiany biegów i kontrolowania prędkości samochodu. Drugim sterowaniem jest hamulec, który służy do kontrolowania kierunku jazdy samochodu.

Rodzaje uchwytów do telefonów na kierownicę

Istnieją różne rodzaje uchwytów na telefon, które możesz przymocować do kierownicy swojego samochodu. W zależności od potrzeb, możesz wybierać spośród wielu opcji. – Suction mount: Jest to jeden z najczęstszych typów uchwytów do telefonu na kierownicę. Jest on montowany za pomocą przyssawek. Przyssawki te służą do zamocowania telefonu na desce rozdzielczej. Klej pomiędzy uchwytem a deską rozdzielczą różni się w zależności od marki i modelu telefonu. Jeśli kupisz przyssawkę lub uchwyt montażowy do kierownicy, możesz łatwo przymocować do niego swój telefon. – Uchwyt: Uchwyt to mały plastikowy lub metalowy uchwyt, który możesz przymocować do deski rozdzielczej. Następnie jest on przymocowany do telefonu za pomocą elastycznego przewodu. Możesz kupić uchwyty, które są idealne dla konkretnego modelu telefonu. – Klips do paska: Jest to popularna opcja dla tych, którzy chcą, aby ich telefon był chroniony podczas jazdy. Jest to w zasadzie plastikowy klips, który mocuje się do szlufki telefonu, a następnie do klipsa na kierownicy. – Uchwyt i mocowanie: W niektórych przypadkach możesz preferować zamontowanie telefonu na uchwycie i przymocowanie go do uchwytu. W ten sposób uzyskuje się ochronę uchwytu i łatwość montażu telefonu za pomocą jednej instalacji.

Jak zamontować telefon na kierownicy?

Zamontowanie telefonu na kierownicy samochodu jest proste. Wystarczy, że wykonasz poniższe kroki: – Wybierz uchwyt samochodowy dla swojego telefonu. – Przymocuj uchwyt do deski rozdzielczej samochodu. – Wybierz odpowiednią pozycję dla swojego telefonu. Wybierz uchwyt samochodowy dla swojego telefonu. To najłatwiejsza część. Możesz wybrać uniwersalny uchwyt, który pasuje do większości smartfonów, lub uchwyt zaprojektowany dla konkretnego modelu telefonu. Po wybraniu odpowiedniego typu uchwytu, możesz następnie wybrać odpowiedni rozmiar. Możesz wybierać spośród różnych rozmiarów w zależności od deski rozdzielczej Twojego samochodu. Najczęściej spotykane rozmiary to 2,5 cala, 3 cale i 4 cale. Wybierz pozycję montażową. Wybierając miejsce montażu telefonu, upewnij się, że nie zasłania on otworów wlotowych powietrza lub otworów klimatyzacji. Pozwoli to zapobiec powstaniu niebezpiecznej sytuacji. Upewnij się, że telefon jest zamontowany na wysokości, która nie wymaga sięgania po niego podczas jazdy. W tym celu możesz użyć małej gumowej piłki lub kubka. Jeśli to możliwe, wybierz takie miejsce montażu, które jest widoczne dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz zamontować telefon na kierownicy, możesz użyć uchwytu na smartfon.

Wybierz zabezpieczenia swojego smartfona przed montażem

Teraz, gdy jesteś gotowy do montażu telefonu na kierownicy, musisz pomyśleć o zabezpieczeniach urządzenia. – Jeśli masz już włączoną blokadę w swoim urządzeniu, to możesz pominąć ten krok. – Jeśli masz PIN lock, a następnie trzeba zdecydować, czy chcesz włączyć Pattern Lock. – Jeśli masz blokadę kodu, a następnie trzeba zdecydować, czy chcesz włączyć blokadę biometryczną. – Jeśli masz skaner linii papilarnych w telefonie, możesz zdecydować, czy chcesz go używać do uwierzytelniania za pomocą odcisku palca. – Jeśli Twój telefon ma zabezpieczenie w postaci identyfikacji twarzy/pauzy, możesz zdecydować, czy chcesz go użyć do uwierzytelniania twarzy.

Nie należy montować we wlocie powietrza ani za nawiewem klimatyzacji!

Jest kilka ważnych rzeczy, o których musisz pamiętać, montując telefon na kierownicy. Pierwszą z nich jest to, że musisz się upewnić, że Twój telefon jest zamontowany w bezpiecznym miejscu. Jeśli jest on zamontowany we wlocie powietrza lub otworze wentylacyjnym klimatyzacji, ulegnie uszkodzeniu z powodu ekstremalnych zmian temperatury. Drugą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że należy upewnić się, że ekran telefonu jest skierowany do wewnątrz. Jeśli ekran telefonu jest skierowany na zewnątrz, spowoduje to odblaski podczas jazdy. Trzecią rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że należy upewnić się, że mikrofon telefonu jest skierowany w stronę deski rozdzielczej. Pomoże to zachować czystość mowy podczas jazdy. Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że należy upewnić się, że telefon nie jest zbyt ciężki.