PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Miernik lakieru, czyli sprawdź stan swojego samochodu przed detailingiem

Zanim dostaniesz swój samochód szczegółowy, sprawdź jego stan. Jeśli lakier twojego samochodu jest w złym stanie, napraw go przed uzyskaniem szczegółowego. Jeśli Twój samochód ma zadrapania lub wgniecenia w karoserii, napraw je przed detailingiem. Zadrapania i wgniecenia mogą być usunięte, gdy samochód jest szczegółowy, ale nie można ich naprawić, jeśli są pod farbą.

Jeśli Twój samochód lakier jest w złym stanie, dostać go przemalować przed coraz szczegółowe. Jeśli twój samochód musi być przemalowany, użyj miernika lakieru https://www.dlalakierni.pl/mierniki-lakieru, bo musisz pozwolić auto detailer wiedzieć, że tak, że praca farby jest zrobione prawidłowo. Jeśli twój samochód był w wypadku i został naprawiony, upewnij się, że naprawy są wykonywane prawidłowo.

Powinieneś mieć swój samochód sprawdzony przez mechanika, aby upewnić się, że naprawy zostały wykonane prawidłowo i nie ma żadnych luźnych lub złamanych części.

Najpierw umyj samochód, i sprawdź miernikiem lakier

Zanim oddasz swój samochód do szczegółowego przeglądu, umyj go. Nie musisz poświęcać więcej niż kilka minut na umycie samochodu, ale musisz się upewnić, że jest on całkowicie czysty, zanim oddasz go do detalu.

Kiedy masz swój samochód umyć, można usunąć brud i zanieczyszczenia, które mogą zostawić plamy na wykończeniu samochodu. Usuwasz również brud i zanieczyszczenia z wnętrza samochodu, aby nie zostały przeniesione na świeżo wyczyszczony samochód.

Jak faktycznie działa miernik lakieru?

Polerowanie to proces, w którym ścierna tkanina znana jako tarcza polerska jest pocierana po powierzchni, aby nadać jej gładki wygląd. Kiedy dostajesz swój samochód szczegółowy, auto detailer będzie używał koła polerującego, aby lakier był błyszczący i gładki.

Auto detailerzy zazwyczaj używają dwóch różnych typów kół polerujących dla car detailing. Używają miękkiego koła polerowania dla farby samochodowej i twardego koła polerowania dla chromu samochodowego.

  • Miękkie polerowanie: Miękkie polerowanie jest używane do lakieru samochodowego i usuwa istniejące zadrapania i inne defekty z wykończenia samochodu. Miękka tarcza polerska jest wykonana z miękkiego materiału, który jest używany na wykończeniu samochodu, aby uczynić go bardziej gładkim. Miękkie koło polerskie jest również używane do nakładania uszczelniaczy lakieru i wosków.
  • Polerowanie twarde: Twarde polerowanie jest używane do chromu samochodowego i sprawia, że chromowane części Twojego samochodu znów wyglądają lśniąco i jak nowe. Twarda tarcza polerska jest wykonana z twardszego materiału niż miękka tarcza polerska. Twarda tarcza polerska służy do usuwania plam z chromu samochodowego.