PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Niezawodne opony 215 55 16

Ogumienie 215 55 16 już od dłuższego cieszy się popularnością na rynku. Znajduje zastosowanie w wielu samochodach, dzięki czemu każdy kierowca może liczyć na solidne opony. Warto dokładnie przyjrzeć się temu, co oznaczają parametry w oponach. Dzięki temu łatwiej będzie nam dobrać niezawodne opony o wysokiej jakości wykonania. Gdzie znajdziemy szeroki wybór opon? O czym warto pamiętać? Czym cechują się opony 215 55 16? Dlaczego są tak cenione na rynku?

Szeroki wybór ogumienia

Nowoczesne opony zakupimy w internetowym sklepie. W razie wątpliwości i pytań, skorzystamy z powodzeniem z pomocy sprzedawcy. Doświadczona osoba pomoże nam wybrać idealne opony do naszego auta. Ogumienie pełni wiele funkcji, które wpływają na bezpieczeństwo i wygodę kierowcy i pasażerów. Opony 215 55 16 spełnią oczekiwania wielu kierowców, nawet najbardziej wymagających. Podczas zakupu musimy mieć na uwadze dobrą jakość opon. 

Ogumienie  215 55 16

Oznaczenie 215 55 16 warto rozbić na czynniki pierwsze, aby uzyskać pożądane informacje. Początkowa liczba, czyli 215, to szerokość bieżnika danej opony. Jest ona wyrażana przez producentów w milimetrach. Kolejna wartość, czyli 55, to stosunek wysokości do szerokości opony. Dzięki temu kierowca wie, jaka jest realna wysokość danego ogumienia. Ostatnia liczba wskazuje na rozmiar felgi, wyrażony w calach. Na tym rozmiarze felgi można zamontować dane opony. Co ciekawe, kierowcy mogą dobrać opony zimowe, letnie i całoroczne. Te ostatnie posłużą nam przez cały rok, na co wskazuje sama nazwa.