PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Na motocykle oraz na quady

Kask na crossa to dobra propozycja dla osób, które jeżdżą nie tylko na motocyklach. Powinny go mieć również na sobie osoby, które jeżdżą na quadach. Mając taki element na głowie, można pomyśleć o tym, aby wyruszyć w drogę. Czym wyróżnia się kask, który dedykowany jest do jazdy w takich specyficznych warunkach?

Charakterystyczna budowa kasków

Kask na crossa (dostępny na moto-tour.com.pl) wyróżnia się mocno zarysowaną szczęką, a także tym, że nie posiada on szyby  z przodu. Zamiast tego, kierowca będzie posiadał specjalne gogle, które będą chronić jego narząd wzroku przed różnymi niebezpieczeństwami, jakie czają się w powietrzu. Co jeszcze jest takiego charakterystycznego? Wysunięty daszek z przodu. Tego typu modele są doskonałą propozycją dla tych wszystkich motocyklistów, którzy nie mogą oprzeć się jeździe w terenie. Głowa na pewno znajdzie się pod dobrą ochroną w takim kasku.

Z dbałości o komfort motocyklistów

Niezależnie od tego, na jaki kask crossowy się spojrzy, wyposażone są one w dobry system wentylacji. Do tego wyposażone są one w specjalne filtry, które pomagają wyłapać kurz z powietrza. A jak wszyscy wiedzą, podczas szybkiej jazdy na motocyklu i na quadzie, tego kurzu w powietrzu nie brakuje. Nie można zapomnieć o tym, żeby przed zakupem sprawdzić producentów, którzy odpowiedzialni są za ich wykonanie. Po to, aby mieć pewność, że kupuje się coś, o stabilnej, mocnej konstrukcji. W końcu kaski chronią głowę. Jest to jeden z najważniejszych organów, który jest narażony na poważne konsekwencje podczas szybkiej jazdy.