PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Podkład wytrawiający – co warto wiedzieć?

Przed przygotowaniem lakieru samochodowego, należy dobrze uchronić przestrzeń karoserii. To dzięki tymże zabiegom, później zakładany lakier dobrze trzyma się na przestrzeni bez mankamentów w formie. Ze względu natomiast na podzielone rodzaje przestrzeni, należy zwrócić uwagę także na wybór dobranych artykułów bazowych. Czy należałoby zdecydować się na bardzo popularny w ostatnim czasie podkład wytrawiający?

Podkład samochodowy

Malowanie pojazdu potrzebuje wyboru paru powierzchni, jakie pozwalają przygotować idealną przestrzeń – elegancką, wytrzymałą na niekorzystne elementy zewnętrzne, chroniącą karoserię przed ogniskami rdzy. Każdy podkład samochodowy, zarówno akrylowy jak również epoksydowy, należy nakładać na wcześniej umytą oraz odtłuszczoną, suchą przestrzeń.

Nie zapomnij również o pokryciu składników, jakich nie chcesz malować. Podkłady samochodowe https://www.dlalakierni.pl/podklady-lakiernicze są potrzebne przed lakierowaniem auta – nie jedynie gwarantują świetną adhezja do podłoża, lecz również pokazują skłonność izolowania produktów poliestrowych.

Prócz tego doskonale chronią przed wilgotnością. Teraz na rynku dostępne są różnorodne podkłady, ale przez lakierników często stosowany jest podkład wytrawiający. Innowacyjne lakiery samochodowe przechodzą fachowe testy oraz doświadczenia.

Wytwórcy dbają nie jedynie o ich wartości kryjące, lecz również wytrzymałość na małe oraz duże temperatury. Dobrze przylegają one do blachy, nie pękają oraz na długo utrzymują własny naturalny połysk.

Podkład wytrawiający pod lakier samochodowy

Wielkie ogniska korozji na karoserii samochodowej potrzebują fachowych prac lakierniczych. Na szczęście jest szereg środków, jakie je usprawniają. Przede wszystkim rdzawe plamy należy dokładnie wyczyścić.

Część podkładów antykorozyjnych produkowanych na bazie epoksydowej jest również neutralizatorami korozji, więc są to artykuły rodzaju 2w1. Jak to funkcjonuje? Neutralizujący wpływ podkładu antykorozyjnego na korozję powoduje, iż zmienia się ona w organiczny związek żelaza.