PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Znane rodzaje podnośników motocyklowych

Podnośnik motocyklowy to urządzenie, jakie przyda się każdemu profesjonalnemu serwisowi, jak i posiadaczowi motocykla. Zakupu dokonamy w internetowych sklepach, gdzie bogata oferta przyprawia o zawrót głowy. Jakie rodzaje podnośników są najpopularniejsze? Czym cechują się takie wyroby?

Mechaniczny podnośnik motocyklowy

Pierwszą propozycją jest mechaniczny podnośnik do motocykla (dostępny tutaj), jaki pozwala podnieść maszynę za pomocą mechanicznego ramienia. Jest on wykorzystywany głównie przy lekkich motocyklach cross i enduro. Z pewnością połączenie siły ludzkiej i długości ramienia powinno wystarczyć do podniesienia jednośladu. Nie bez powodu taki sprzęt cieszy się sporym uznaniem na rynku. 

Podnośnik hydrauliczny z elektrycznym wspomaganiem

Bardziej zaawansowany technologicznie jest hydrauliczny podnośnik z elektrycznym wspomaganiem. Pozwala on podnieść cięższe motocykle. W wersji prostej korzysta z siłownika, który wspomaga podniesienie i utrzymanie jednośladu. Najbardziej rozbudowany model bazuje na pompie elektrycznej i platformie. Taki sprzęt utrzyma nawet najcięższe pojazdy. 

Nieco inaczej prezentuje się podnośnik pneumatyczny, jakie korzysta ze sprężonego powietrza. Uznaniem cieszy się tutaj poduszkowy podnośnik pneumatyczny. Za pomocą poduszki powietrznej i pompy ręcznej łatwo podniesiemy nawet ciężkie motocykle. 

Szeroki wybór wśród wielu podnośników sprawia, że każdy miłośnik jazdy na motocyklu znajdzie coś dla siebie. Szeroki wybór oferują sklepy internetowe, gdzie szybko dokonamy zakupu.