PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Torby i sakwy motocyklowe dopasowane do bagażnika

Dla motocyklistów, zwłaszcza tych, którzy wyruszają w trasę, standardowy bagażnik i schowek na rękawiczki są niewystarczające, aby zabrać wszystko, czego potrzebują w drodze. Problem ten można łatwo rozwiązać poprzez zakup i montaż dodatkowego przedziału bagażowego. Miejsce montażu dodatkowego przedziału bagażowego może znajdować się z tyłu motocykla. Sakwy motocyklowe lub futerały zamontowane jako tylny bagażnik wpłyną na właściwości aerodynamiczne motocykla, co z kolei wpłynie na jego dynamikę jazdy i zużycie paliwa.

Korzyści z jazdy na dwóch kółkach

Dodatkowa przestrzeń bagażowa może być potrzebna nie tylko osobom odbywającym długie podróże, ale także miłośnikom motocykli poruszającym się w obrębie jednej miejscowości. W dzisiejszych zatłoczonych metropoliach dotarcie do celu dwukołowcem jest często szybsze niż samochodem, nie mówiąc już o transporcie publicznym. Wiele firm kurierskich, ze względu na swoją ekonomiczność, zwrotność i szybkość, zaczęło używać motocykli lub skuterów do dystrybucji. Dodatkowe przedziały bagażowe umożliwiają schowanie wszystkiego, co potrzebne do transportu.

Materiały na dodatkowy bagaż

Torby lub sakwy z moto-tour.com.pl montowane na motocyklu jako dodatkowy bagaż różnią się kształtem, rodzajem mocowania i materiałem, z którego są wykonane. Twarde futerały są wykonane z plastiku lub aluminium. Miękkie torby dostępne są z włókien sztucznych, tekstyliów lub skóry. Zarówno miękkie, jak i sztywne torby cargo mają swoich wielbicieli. Przy wyborze bagażnika dachowego należy wziąć pod uwagę warunki, w jakich będzie on użytkowany, ponieważ każdy typ bagażnika został zaprojektowany do konkretnego celu.