PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Parowanie wizjera w kasku

Parowanie wizjera w kasku to niebezpieczne zjawisko, które zdarza się czasami każdemu motocykliście. Problem ten występuje przede wszystkim w tańszych kaskach, które nie są stworzone na podstawie innowacyjne technologie zabezpieczające przed ty zjawiskiem. W takiej sytuacji czasami trudno sobie poradzić. Zdarza się, że wystarczy otworzyć wloty powietrza w kasku lub uchylić szybkę, a para po chwili zaczyna znikać. Jednakże podobny zabieg działa wyłącznie wówczas, gdy temperatura się dosyć wysoka. Niestety, gdy jest chłodno oraz pada deszcz para nie ustępuje zbyt łatwo. 

Pinlock – sposób na parę

Dobrym pomysłem na parę wodną na szybce jest zainwestowanie w pinlocka, czyli dodatkową szybę nie pozwalającą na osadzanie się pary wodnej. Warto jednak wiedzieć, iż nie w każdym kasku da się zamontować podobną szybkę. Z tego też powodu warto wybierać kaski wyposażone w tak zwane piny, dzięki którym można z łatwością zamontować szybkę. 

Specjalny spray

Innym sposobem na parę jest zainwestowanie w specjalny spray do gogli lub też okularów pływackich, który nie pozwoli na stworzenie się warstwy pary. Jest to dobre rozwiązanie dzięki któremu można widzieć ostro, wyraźnie oraz czysto.

Inne sposoby na parujący kask

Jeżeli potrzebujemy doraźnej pomocy i nie mamy pod ręką specjalnego sprayu można wykorzystać także:

– mydło w płynie,

– płyn do naczyń,

– szampon.

Dzięki przemyciu szybki kasku wspomnianymi preparatami problem z parą ograniczającą widoczność na szybce nie będzie pojawiał się przez jakiś czas.