PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Od Opon Forda do japońskiego koncernu

Firestone to marka, która pojawiła się na rynku w 1900 roku, gdy zaczęła produkować opony samochodowe w Stanach Zjednoczonych. Od początku swojej działalności firma miała silnie zakorzenioną pozycję związaną z funkcjonowaniem na rynku jako główny dostawca opon do samochodów marki Ford. tym samym firma mogła również prowadzić stałą pracę nad rozwojem swojej oferty wprowadzając do sprzedaży nowe ogumienie.

Wysokiej klasy opony dla wymagających klientów

Przez całą swoją historię firma Firestone pracowała nad oponami, które wprowadzała do sprzedaż. Tak powstawały nowe pomysły na bieżnik i nowe mieszanki, które tworzyły czy to opony zimowe czy letnie. Od roku 1988 firma jest częścią japońskiego koncernu Bridgestone, mimo tego jednak nadal opony sygnowane są marką znaną od roku 1900. W ten sposób opony Firestone zachowały swoją ciągłość na rynku i nadal spotkamy je w sklepach zajmujących się sprzedażą ogumienia.

firestone

Idealne opony dla każdego

Zaglądając do oferty jaka kryje się obecnie pod marką Firestone (link) można liczyć na zróżnicowaną ofertę. Każdy kto będzie chciał zdecydować się na opony tego producenta może liczyć na ogumienie, które dostępne jest w różnych cenach. W ten sposób kupujący może wybrać taki produkt, który będzie jemu odpowiadał i dotyczyć to będzie zarówno technicznych aspektów danej opony jak i ceny jaką będzie trzeba zapłacić za zakup takiego ogumienia. Warto mieć to na uwadze, gdy będzie się wybierało dla siebie opony samochodowe. Kluczem będzie zawsze tworzenie warunków bezpiecznych do jazdy.