PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Najważniejsze cechy wideorejestratora samochodowego

Gdy kupuje się wideorejestrator samochodowy trzeba zwrócić uwagę na dość pokaźną listę parametrów, które wpływać będą na to, jaka będzie wygoda używania tego urządzenia. Mowa tu jest np. o czujniku ruchu, wbudowanym akumulatorze, czy też wielkości obsługiwanej karty pamięci. A przecież najważniejszą sprawą w przypadku tego urządzenia jest to, jaka będzie jakość jego nagrań. Jak więc kupić model o najwyższej możliwej jakości?

Sprawy podstawowe

Kupowanie dobrego wideorejestratora samochodowego warto rozpocząć od zupełnych podstaw, czyli od tego, jaka powinna być rozdzielczość jego nagrań, a także ile powinien rejestrować kletek w ciągu sekundy.
Wiele osób uważa, że w przypadku rozdzielczości trzeba się kierować prostą zasadą i kupić model o możliwie jak najwyższej. Jest to częsty błąd, ponieważ zamiast inwestować w wideorejestrator samochodowy o rozdzielczości 4K, zdecydowanie lepiej kupić model Full HD, lecz nagrywający 60 klatek na sekundę (zobacz na Manta). Otrzyma się w ten sposób ostry, a co najważniejsze bardzo płynny obraz, który bogaty będzie we wszystkie szczegóły.

Sprawy zaawansowane

Oczywiście rozdzielczość i ilość klatek nie załatwia wszystkiego, co trzeba wiedzieć o tym urządzeniu. Jeśli chce się mieć dobrej jakości nagrania, trzeba również pamiętać o takich parametrach, jak przykładowo kąt widzenia obiektywu w kamerze. Oznaczać to będzie nic innego, jak tylko zakres tego, co obiektyw zobaczy i co znajdzie się na nagraniu. Rzecz jasna warto kupować takie modele, które posiadają możliwie jak największy zakres widzenia.