PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Kurtka motocyklowa – co od środka?

To, że kurtka motocyklowa powinna chronić motocyklistę przed działaniem promieni słonecznych, wiatru i wody nie jest żadną tajemnicą. Niemniej – w kontekście ochrony – równie ważne jest to, co od wewnątrz zabezpiecza motocyklistę. Zwłaszcza, że warunki, w których musi się on poruszać, są skądinąd trudne.

Siateczka to podstawa!

Zdecydowana większość kurtek motocyklowych wykończona jest od wewnątrz charakterystyczną siateczką, wykonaną najczęściej z tworzywa sztucznego. Dzięki niej motocyklista może w komfortowy sposób poruszać się po drodze, gdyż… jego skóra może oddychać. Poza tym siatka umożliwia odprowadzanie wilgoci ku górze, czyli do membrany, której celem jest wydalenie jej na zewnątrz.

Podpinka ochronna

Kolejną warstwą ochronną, w którą – od wewnątrz – powinny być wyposażone kurtki motocyklowe, jest specjalna podpinka wykonana z ciepłego materiału (np. polaru). Oczywiście jej założenie będzie zależne od warunków panujących na zewnątrz. Sprawdzi się ona zwłaszcza jesienią i wiosną, kiedy temperatury nie są jeszcze ustabilizowane.

Przed założeniem kurtki motocyklowej (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kurtki-motocyklowe-12504.html), warto zadbać również o zakup bielizny termoaktywnej. Być może nie jest to element wchodzący w skład samej kurtki, ale przyda się on zarówno latem, jak i zimą.

Podsumowanie

Trudno wyobrazić sobie jazdę na motocyklu bez odpowiednio zaprojektowanej kurtki motocyklowej. Ma ona znaczenie zwłaszcza przy większych prędkościach, w przypadku których chłodzenie motocyklisty jest efektywniejsze. Najlepiej, jeśli połączy się ją z bielizną termoaktywną.