PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Klucz do odkręcania kół – jaki wybrać?

Odpowiednio skompletowane akcesoria do samochodu mogą sprawić, że nawet największe problemy związane z pojazdem staną się znacznie łatwiejsze do rozwiązania. Warto sobie uświadomić, że jednym z akcesoriów, który powinien znaleźć się w każdym pojeździe, jest klucz do odkręcania kół.

Różne rodzaje kluczy

Oczywiście klucz kluczowi nierówny! Aktualnie w sklepach z akcesoriami samochodowymi nabyć można wyjątkowo dużą ilość kluczy do odkręcania kół https://zamu.pl/klucze-do-kol. Wyprzedaży dostępne są zarówno klasyczne modele ręczne, elektryczne, jak i cieszące się wyjątkową popularnością wśród mechaników samochodowych tzw. klucze dynamometryczne. Wszystkie spośród nich odznaczają się nieco innymi właściwościami. C

Wybierając klucz ręczny należy przygotować się na niewielki wydatek rzędu 20 lub 30 zł. Warto jednak mieć na uwadze, że rozmiar klucza, który będzie komfortowo wykorzystywany to minimum 17/19 mm. Ponadto powinien on mieć odpowiednią długość, tak aby korzystać tzw. dźwigni.

W przypadku kluczy elektrycznych do kół należy się zastanowić, czy lepszym rozwiązaniem będzie klucz o napięciu 12 V, który odpinany jest do gniazdka samochodowego, czy też klucz elektryczne wymagający podpięcia do zwykłego gniazda.

W przypadku dynamometrycznych kluczy do odkręcania kół należy podkreślić, że są on skierowane przede wszystkim do pasjonatów majsterkowania oraz do profesjonalnych mechaników. Tego rodzaju urządzenie wyróżnia się zdolnością do dobrania odpowiedniej ilości energii do skutecznego odkręcenia lub zakręcenia śruby.