PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Czy warto zdecydować się na integralny kask Caberg?

Jazda na motorze lub skuterze wymaga zakupu akcesoriów, które wpływają na komfort, a zarazem bezpieczeństwo. Ciężko wyobrazić sobie nawet krótką przejażdżkę bez kasku. To właśnie on w momencie uderzenia chroni nasza głowę, a tym samym zmniejsza ryzyko śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Właśnie dlatego do doboru omawianego produktu należy podejść rozsądnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się integralne kaski Caberg.

Wysoki stopień ochrony

Faktem jest, że integralny kask Caberg zaliczany jest do modeli full face, które zapewniają doskonały poziom ochrony. Ergonomiczna konstrukcja gwarantuje sukcesywne tłumienie siły uderzenia w momencie wypadku. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby dopasować odpowiedni rozmiar. Nawet najwyższej klasy kask nie spełni swojego zadania, jeśli będzie za mały lub zbyt luźny. Z pewnością nie należy decydować się na zakup „na oko”. Konieczne jest zmierzenie obwodu głowy oraz przymierzenie akcesorium.

Aerodynamiczny kształt

Plusem integralnych kasków Caberg jest ich aerodynamiczny kształt. Z pewnością zadowoli to tych, którzy lubią rozwijać wysokie prędkości. Nie trzeba martwić się o zbyt duże opory toczenia, które mogłyby zmniejszyć efektywność jazdy. Ponadto omawiane konstrukcje są dość lekkie, więc nie stanowią obciążenia dla użytkowników. Nowoczesne systemy wentylacyjne odpowiadają za skuteczny przepływ powietrza, a tym samym obniżają ryzyko gromadzenia się potu.