PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Kaski motocyklowe do wolnej jazdy

Kaski motocyklowe otwarte to świetna propozycja dla każdego motocyklisty, który szuka kasku do wolnej jazdy. Możemy tutaj bowiem liczyć na duży komfort noszenia, a także małą wagę. Jest to więc dobra propozycja do jazdy miejskiej, jednak tylko według przepisów. Do szybkiej jazdy bowiem nie sprawdzą się zupełnie, bo chronią zbyt mało.

Zalety kasków motocyklowych otwartych

Kaski motocyklowe otwarte to przede wszystkim idealny wybór dla każdej osoby, która szuka ochrony wyłącznie do jazdy miejskiej. Jeśli jednak planujemy jazdę szybszą to nie sprawdzą się zupełnie. Nie mamy tutaj bowiem gwarancji zbyt dużej ochrony i niestety w razie wypadku nie mamy praktycznie szans na przeżycie.

Lepiej w tym przypadku postawić na coś zupełnie innego. Jeśli chodzi o inne plusy otwartych kasków to jest to przede wszystkim niska cena, a także fakt, że są bardzo łatwo dostępne. Możemy także liczyć na to, że zabezpieczymy się przed wiatrem i owadami, które są dość dokuczliwe, kiedy mówimy nawet o wolnej i miejskiej jeździe. Jeśli jednak nie planujemy jeździć tylko po mieście, a motor jest szybki to warto postawić na model, który da nam lepszą ochronę, bo możemy rzeczywiście doprowadzić do tragedii poprzez nieumiejętne dobranie kasku. Ma on bowiem dawać nam rzeczywiście gwarancję bardzo wysokiej ochrony w każdej sytuacji, a nie tylko ubieramy go, aby nie dostać mandatu. Robimy to przede wszystkim dla naszego bezpieczeństwa.