PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Zalety wykorzystywania gąbek polerskich

Gąbka polerska jest produktem wykorzystywanym między innymi do polerowania lakieru samochodowego. Jej sposób działania można uznać za bardzo efektywny w tym aspekcie.

Sposób działania gąbki polerskiej

Gąbki polerskie najczęściej używane są w zestawie z odpowiednią pastą. Ich głównym celem jest starcie zewnętrznej warstwy lakieru, na której można znaleźć różnego rodzaju defekty oraz rysy. Gąbka polerska (np. taka https://glossfactory.pl/pady-i-gabki-polerskie) jest używana poprzez nałożenie jej na tarczę polerską. Można wyróżnić różne rodzaje gąbek, który różnią się pomiędzy sobą poziomem twardości. Wśród nich wymienia się następujące produkty:
– gąbki twarde,
– gąbki o średniej twardości,
– gąbki miękkie.
Każdy rodzaj gąbki przeznaczony jest do polerowania odmiennych elementów powierzchni lakierowanej, ponieważ posiada zróżnicowane właściwości.

Zalety gąbek polerskich

Gąbki wykorzystywane do polerowania lakieru samochodowego posiadają szereg zalet. Używane są one do różnego rodzaju powierzchni lakierowanych na każdym etapie korekty lakieru. Jest to produkt, który posiada stosunkowo niską cenę. Jest on także bardzo bezpieczny i idealny dla osób początkujących. Na rynku istnieje wiele rodzajów gąbek wraz z dużą dostępnością różnych rodzajów ich mocowania. Gąbki występują w zróżnicowanych wymiarach i kształtach, a także różnią się stopniem twardości i rodzajem pianki, z której zostały wykonane. Z całą pewnością można stwierdzić, iż jest to produkt, który warto posiadać podczas wykańczania powłoki lakierowej. Mogą go używać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane.