PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Jak dobrać odpowiednie buty motocyklowe?

Odpowiednio dobrane buty motocyklowe to element stroju tak samo ważny jak kurtka czy spodnie. Dlatego też na ich właściwy wybór powinno się przeznaczyć odpowiednio dużo czasu i przede wszystkim zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników.

Przede wszystkim rozmiar

Bardziej niż w butach przeznaczonych do codziennego chodzenia w przypadku tych przeznczonych na motocykl istotny jest odpowiedni ich rozmiar. W czasie jazdy bowiem stopy odpowiadają za wykonywanie wielu ważnych czynności, które wpływają na płynna jazdę. Jednakże bardzo często ze względu na swój fason buty motocyklowe (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/buty-motocyklowe-12508.html) nieco odbiegają rozmiarami od innych, dlatego też nie zawsze należy się sugerować rozmiarem swojego codziennego obuwia. Najlepiej jest dokonywać takich zakupów w sklepach stacjonarnych, gdzie można je bez problemu przymierzyć, jednak sklepy online przedstawiają bardzo szerokie opisy obuwia wraz z podaniem wszystkich rozmiarów, dlatego zakupy w ten właśnie sposób również nie nastręczają zbyt dużych problemów.

Różne modele i fasony

Na rynku jest bardzo szeroki wybór obuwia przeznaczonego dla motocyklistów. Mowa tutaj o ich kolorystyce, fasonach jak również zastosowanych w nich rozwiązaniach. Niektóre buty mają regulacje, która umożliwia idealne dopasowanie ich do stóp i łydek danego użytkownika, aby zapewnić maksymalny komfort. Ponadto producenci przedstawiają specjalne obuwie dopasowane dla panów, jak też dla pań.