PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Samochód volvo


Jednym z najlepszych szwedzkich samochodów typu sedan jest volvo s80. Auto te jest produkowane od 1998 roku i zastąpiło model s90 zwany też 960. Na uwagę zasługuje fakt, że rodzaj nadwozia był rozróżniany przy pomocy litery, które poprzedzała liczbę. Model V70 był za to odmianą S80, w której zamontowane było 5 drzwi. Warto zauważyć, że model volvo, który opisujemy jest bardzo komfortowym oraz bezpiecznym autem.

Wstępne informacje

Płyta podłogowa p2, na której zaprojektowano model s80 wykorzystano także w późniejszym czasie do produkcji modelu S60. Warto zauważyć, że przed rokiem 2000 nie było dostępnego bardziej zaawansowanego modelu z lepszą elektroniką i systemem bezpieczeństwa.

Lifting w 2003 r


Jeżeli dodamy do tego bardzo estetyczny wygląd oraz bardzo dobre parametry to otrzymujemy jedno z bardziej kompletnych aut dostępnych w tym przedziale cenowym. Bardzo ciekawie wyglądają także wstawki, które zostały w pierwotnej wersji wykonane z drewna. Jednocześnie 2003 rok był rokiem zmian, jeżeli chodzi o zderzak oraz maskę i grill. Przeprowadzony został lifting, który dodał samochodowi stylu oraz elegancji. Na uwagę zasługuje fakt, że pedał gazu nie jest bezpośrednio połączony z przepustnicą, a do sterowania został wykorzystany potencjometr.