PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Kupujemy nowe opony

Wraz z pojawieniem się pierwszych wiosennych promieni słońca, coraz większa grupa kierowców zabiera się za poszukiwanie nowych opon na sezon letni. Niestety niewielu z nich wie, czym taka opona powinna się charakteryzować. Czy powinna być przede wszystkim tania? A może powinna mieć efektowny wzór? Nic podobnego, ponieważ istnieją o wiele ważniejsze cechy opony.

Przyczepność opony

Opona jest tym elementem samochodu, który odpowiada w największych stopniu za bezpieczeństwo kierującego i stabilność całego auta. To właśnie przyczepność, która generowana jest przez dobrą oponę, jest najważniejszą sprawą podczas wybierania dobrego i nowego kompletu. Oczywiście ciężko jest stwierdzić po samym wyglądzie, czy np. opony Michelin Energy Saver 205/55r16 posiadają odpowiedni poziom przyczepności, lecz właśnie od tego są najróżniejsze recenzje i testy poszczególnych modeli opon, aby takową wiedzę posiąść.

Oszczędność podróżowania samochodem

michelin energy saver 205/55r16
Michelin Energy Saver 205/55 R16

Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych spraw podczas jazdy samochodem, jest wynikająca z tego oszczędność. To właśnie dlatego tak wiele osób przesiada się na auta palące mniej lub wręcz na elektryczne. A nie ma bardziej wpływającego na spalanie elementu niż właśnie opony. Jedną z najbardziej oszczędnych opon, jest opona Michelin Energy Saver 205/55r16, która zaprojektowana jest w taki sposób, aby generować możliwie najmniejszy opór toczenia podczas jazdy, co pozwala zaoszczędzić całkiem znaczne ilości paliwa. Jak więc widać, są takie cechy opon, które warto brać pod uwagę podczas kupowania nowego kompletu.