PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Jaki szampon do samochodu wybrać?

Każdy miłośnik motoryzacji zdaje sobie sprawę, że mycie w myjni automatycznej to prawdziwe zabójstwo dla lakieru. Szczotki mogą powodować spore uszkodzenia mechaniczne, a to dlatego że praktycznie nigdy nie są idealnie czyste. A nawet niewielkie ziarenka piasku mogą spowodować spore uszkodzenia mechaniczne. Dlatego wielu właścicieli decyduje się na mycie ręczne własnego samochodu.

Jakie produkty wybrać do mycia swojego samochodu?

Najlepiej zdecydować się na specjalny szampon do samochodu. Taki produkt bardzo dobrze usuwa różnego typu zabrudzenia, takie jak błoto, kurz, czy naprawdę trudne do usunięcia ptasie odchody. Dodatkowo prawidłowo użyte szampony do samochodu nie pozostawiają nieestetycznych smug.

Z wskokiem? A może bez?

Na sklepowych półkach znajdziemy bardzo wiele rodzajów szponów do pielęgnacji lakieru samochodowego. Poszczególne kosmetyki różnią się nie tylko ceną, ale także składem. Jednak mimo wszystko szampony samochodowe możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Te w których znajdziemy wosk oraz kosmetyki bez tego składnika. Oba rodzaje produktu mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników.

Jeżeli zależy nam na bardzo szybkim efekcie, to wybierzmy szampon, który ma w swoim składzie wosk. Dzięki niemu karoseria będzie nie tylko idealnie czysta, ale także błyszcząca. Natomiast jeśli planujemy bardzo dokładne mycie naszego ukochanego pojazdu. To zdecydowanie lepiej sprawdzi się szampon bez wosku.

Podsumowując dobór odpowiedniego produktu nie jest łatwym zadaniem. Musimy się kierować naszymi potrzebami oraz intuicją.