PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Mechaniczne polerowanie samochodu od a do z

Maszynowe polerowanie samochodu przynosi naprawdę niesamowity efekt, dlatego też warto dowiedzieć się nieco więcej o tej metodzie. Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał szlifowania maszynowego trzeba oczywiście postawić na profesjonalne urządzenia. Ogromną rolę odgrywa tutaj również doświadczenie operatora danego sprzętu. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wypolerować karoserię, powinny skorzystać z pomocy odpowiednich fachowców.

Jaki sprzęt wybrać?

Godne polecenia są przede wszystkim specjalistyczne szlifierki oscylacyjne mimośrodowe, które dodatkowo wyposażone są w okrągłą tarczę z dziurkami. Urządzenia tego typu wykonują nie tylko ruch obrotowy, ale również ruch mimośrodkowy, dzięki czemu można osiągnąć satysfakcjonujący efekt procesu szlifowania.

Jak poradzić sobie z trudno dostępnymi miejscami?

Najprostszym zadaniem jest oczywiście polerowanie płaskich powierzchni. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy trzeba wypolerować trudno dostępne miejsca, których w samochodzie nie brakuje. W wielu przypadkach niestety trzeba będzie całkowicie zrezygnować z szlifowania maszynowego i postawić na ręczne polerowanie samochodu. Odpowiedni fachowcy, dzięki polerowaniu ręcznemu, mogą osiągnąć taki sam efekt pracy jak w przypadku polerowania maszynowego. Na rynku jest wiele rzetelnych salonów lakierniczych, które oferują swoim klientom kompleksowe polerowanie maszynowe i ręczne od a do z. W dużej mierze to dzięki takim firmom nasze auto będzie mogło cieszyć się nieskazitelnym połyskiem.