PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Jak działa wosk Carnauba?

Woski samochodowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego wielu kierowców nie ma zielonego pojęcia jak one działają. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak działa oryginalny wosk Carnauba i czy rzeczywiście woskowanie jest warte uwagi.

O czym należy pamiętać?

Stare karoserie były zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż te, które produkuje się obecnie, dlatego też wymagają one odpowiedniej ochrony. Lakier w nowym aucie prezentuje się naprawdę bardzo okazale, ale niestety jest on podatny na zarysowania i negatywny wpływ różnorodnych czynników atmosferycznych. Wosk Carnauba to jeden z najpopularniejszych środków, dzięki któremu będzie można zabezpieczyć karoserię swojego auta i odświeżyć nieco jego wygląd.

Jak działa wosk Carnauba?

Profesjonalny wosk Carnauba przede wszystkim zabezpiecza lakier przed blaknięciem, które spowodowane jest przede wszystkim działaniem promieni UV. Oryginalny wosk odbija promienie słoneczne, dzięki czemu karoseria nawet po wielu latach użytkowania prezentuje się bardzo okazale. Wosk tworzy również specjalną powłokę ochronną, która skutecznie zabezpiecza lakier przed deszczem, śniegiem, gradem i wieloma innych czynnikami atmosferycznymi. Mało kierowców zdaje sobie sprawę również z tego, że wosk zmniejsza osadzanie się kurzu i wielu innych zanieczyszczeń, dzięki czemu samochód jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Wosk to również jeden z niewielu preparatów, dzięki któremu można powstrzymać korozję.