PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Dlaczego warto postawić na kombinezon Dainese?

Każdy szanujący się motocyklista powinien zawsze pamiętać o swoim bezpieczeństwie, dlatego też warto postawić na porządny kask i niezawodny kombinezon Dainese. Dobranie właściwego stroju wcale nie jest prostym zadaniem zwłaszcza dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z motocyklami.

Moda na kombinezony jednoczęściowe

W dzisiejszych czasach większość motocyklistów stawia na kombinezony jednoczęściowe. Modele te są najlepszym wyborem dla zagorzałych miłośników jazdy wyczynowej i osób, które preferują jazdę na torze. Jednoczęściowy kombinezon Dainese znacząco zwiększa aerodynamikę i zabezpiecza praktycznie każdą część ciała. Jedyną wadą jest to, że jednoczęściowe kombinezony są mało wygodne. Przy szybkiej jeździe bezpieczeństwo powinno być jednak zawsze na pierwszym miejscu.

zobacz kombinezony dainese

Kombinezony marki Dainese

Najbardziej wymagający motocykliści powinni postawić na oryginalny kombinezon Dainese, który w swojej klasie nie ma sobie równych. Najbardziej wytrzymałe i odporne na ścieranie są modele wykonane z bydlęcej skóry. Ze względów bezpieczeństwa warto stawiać jedynie na kombinezony, które posiadają stosowne certyfikaty EN 1621.1. Z praktycznego punktu widzenia warto rozglądać się za kombinezonami, w których to można wymieniać slidery. Kombinezony marki Dainese słyną właśnie z zaawansowanych systemów wymiany sliderów RSS 2.0 i specjalnej wyściółki Nanofeel. Nie można zapominać także o bezszwowych wkładkach i aerodynamicznym garbie.