PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Dlaczego preparat do styków jest tak ważny?

Obowiązkowe wyposażenie samochodu powinno składać się z takich elementów jak gaśnica, czy też apteczka pierwszej pomocy. Każdy kierowca bez wyjątku takie dodatki w swoim samochodzie posiada. Mało kto jednak ma w schowku preparat do czyszczenia styków elektrycznych. Jest on często o wiele bardziej przydatny niż wożona od kilku lat ta sama, nigdy nieużyta gaśnica. Dlaczego tak właśnie jest?

Co grozi elektryce samochodowej?

Samochód pracuje w bardzo niesprzyjających warunkach. Stale narażony jest na działanie wilgoci pod różnymi postaciami. Nic zatem dziwnego, że bardzo często występują w nim awarie układu elektrycznego. I nie ma w tym wypadku znaczenia, czy mowa o nowym aucie prosto z salonu, czy też wiekowym już pojeździe, który najlepsze chwile ma już za sobą. W każdym z nich do, chociażby jednej wtyczki elektrycznej dostać się może brud lub wilgoć, co spowoduje awarie całego układu elektrycznego samochodu, co uniemożliwić może nawet uruchomienie pojazdu.

Jak sobie z tym poradzić?

Z tego właśnie powodu koniecznie trzeba posiadać na wyposażeniu swojego pojazdu specjalny środek wypierający wilgoć i brud. Takim preparatem do czyszczenia styków można w ciągu kilku sekund usunąć całe zanieczyszczenie z dosłownie dowolnej wtyczki w aucie, co bardzo szybko przywróci jego w pełni normalne działanie.
Wiele osób obawia się, że nie będzie w stanie poprawnie użyć takiego środka i że spowoduje tym tylko jeszcze większe szkody. Nic bardziej mylnego, ponieważ używanie takiego preparatu nie stanowi żadnego zagrożenia dla samochodu.