PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Początkujący motocykliści – sprawdź Yamahe YZF R125

Każdy początkujący motocyklista chciałby od razu zasiąść za kierownicą super szybkich motocykli, potocznie zwanych ścigaczami. Jednak, jak w przypadku chociażby samochodów, moc należy dawkować zgodnie z postępem umiejętności. Dlatego wiele koncernów produkujących motocykle wyszło naprzeciw „świeżakom” oferując jednoślady o mniejszej mocy.

Motocykl dla „świeżaka”

Każdy nowy posiadacz prawa jazdy na motocykl, lub mający możliwość przejścia z samochodu na motocykl, powinien zacząć od mniejszych pojemności, aby w miarę spokojnie szlifować swoje umiejętności i zdobywać niezbędne doświadczenie. Popularna japońska firma zaczęła w 2007 roku produkcję motocykla przeznaczonego specjalnie dla nowicjuszy. Yamaha YZF R125 to flagowy model, który ma służyć do nauki i czerpania z przyjemności jazdy.

Części i akcesoria użyte do jego produkcji zapewniają dostateczną moc, bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Motocykl dosyć często jest mylony z mocniejszą R6 za sprawą wyglądu. Yamaha YZF R125 posiada silnik o pojemności 125 ccm co sprawia, że można nim jeździć na prawo jazdy kategorii A1 i B.

Dla kogo?

Yamaha stworzyła model specjalnie z myślą o początkujących motocyklistach. Części i akcesoria do yzf r125 (szukaj na moto-tour.com.pl) zamontowane w tym modelu sprawiają, że przoduje on w swojej kategorii, przez co jest najchętniej wybieranych przez tak zwanych „świeżaków”. Sportowa sylwetka nadaje charakteru, a wytrzymały i mocny silnik potrafi zaskoczyć również starych wyjadaczy.