PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Do czego służą nakładki progowe?

Akcesoria samochodowe występują w wielu rozmaitych wariantach. To właśnie dzięki temu znalezienie odpowiedniego produktu nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Nakładki progowe są praktyczne, a jednocześnie atrakcyjne pod względem wizualnym. Dzięki nim można odświeżyć wygląd swojego pojazdu. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że są one dostępne w korzystnych cenach.

Ochrona progów

Za pomocą nakładek progowych można skutecznie ochronić progi przed zniszczeniem. Nie zapominajmy, że są one narażone na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Ocierające się obuwie może być przyczyną rys oraz wielu innych niedoskonałości. To właśnie dlatego warto jest pomyśleć o kompleksowym zabezpieczeniu tego obszaru naszego pojazdu. Szczególną uwagę warto zwrócić na produkty wykonane ze stali oraz folii karbonowej. Cechują się one ponadprzeciętną wytrzymałością, dzięki czemu z pewnością niezawodnie posłużą przez długi czas.

Niesztampowa stylistyka

Wiele nakładek progowych jest nie tylko praktycznych, ale również dekoracyjnych. Prawdziwym hitem stały się listwy podświetlane, które wykorzystują technologię LED. Poprawiają one bezpieczeństwo użytkowania pojazdu po zmroku. Progi samochodu stają się lepiej widoczne. Wybierając odpowiednie nakładki progowe należy zwrócić uwagę na ich wymiary. Priorytetem jest to, aby były one dobrze dopasowane do posiadanego modelu. W sprzedaży znajdują się również modele uniwersalne.