PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Charakterystyka antyradarów

Praca zawodowego kierowcy może się wydawać niektórym bardzo monotonnym zajęciem. Jednakże dla prawdziwych miłośników prowadzenia auta jest to coś niesamowicie przyjemnego i jeśli jeszcze można na tym zarobić dobre pieniądze, to wydaje się to być praca marzeń. Kierowcy przemierzający każdego dnia dalekie trasy naszego kraju i pozostałej części świata są narażeni na zatrzymania przez policję i na zawsze zaskakujące nas fotoradary.

Antyradar

Urządzeniami, które od wielu lat ratują tysiące kierowców, są tak zwane antyradary, czyli urządzenia pomagające w wykrywanie fotoradarów i policjantów posiadających ręczne urządzenia tego typu. W zależności od posiadanego przez nas budżetu możemy zakupić tego typu sprzęt i w dużym stopniu zminimalizować szansę dostania wysokiego mandatu.

Nielegalne w Polsce?

Używanie antyradarów jest według polskiego prawa nielegalne i nie możemy przewozić tego urządzenia w trybie gotowym do pracy. Mimo wszystko wiele osób stara się nie stosować do tych zapisków prawnych i kupuje te urządzenia, które pozwalają im uniknąć kar. Najczęściej zakup antyradaru popularny jest w kręgach osób, które nie wyobrażają sobie nawet jednego dnia bez samochodu i od niego jest też uzależniona ich praca. Może więc nie dziwić, że chcą one się czuć nieco bezpieczniej i zminimalizować ryzyko strat finansowych.