PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód z wypożyczalni w Krakowie?

Osób, które decydują się na wypożyczenie auta w Krakowie stale przybywa. Jest to bowiem bardzo praktyczne rozwiązanie. Korzysta się z niego z różnych powodów. Np. w przypadku awarii własnego samochodu lub konieczności dalszego wyjazdu kiedy nie posiada się własnego auta. Korzystając z usług wypożyczalni samochodów w Krakowie zwrócić jednak należy uwagę na kilka elementów.

Stan techniczny auta

Decydując się na wypożyczenie samochodu z wypożyczalni w Krakowie konieczne jest sprawdzenie stanu auta. Trzeba je dokładnie obejrzeć i sprawdzić czy nie ma na nim żadnych uszkodzeń. Nawet jeśli zauważy się rysy czy zadrapania należy poinformować o tym pracownika wypożyczalni i sporządzić odpowiedni protokół. Dzięki temu uchronimy się przed ewentualnymi oskarżeniami, że to my jesteśmy winni tym uszkodzeniom.

Limit kilometrów

Bardzo ważna kwestia dotyczy także limitu kilometrów. Wiele wypożyczali oferuje samochody bez takiego limitu. Są jednak i takie, które nakładają dzienny limit kilometrów. Po przekroczeniu limitu może być związane z dodatkowymi opłatami. Dlatego zawsze przed podpisaniem umowy należy sprawdzić czy taki limit obowiązuje.

Osoba uprawniona do jazdy

Kiedy wybieramy się w długą podróż często jedziemy z inną osobą, z którą chcemy zmieniać się za kółkiem. O to także należy zapytać w wypożyczalni samochodów. Wiele z nich zastrzega bowiem, że auto może prowadzić tylko kierowca, który samochód wypożyczył i podpisał umowę.

Opinie innych klientów

Wybierając wypożyczalnię warto jest także zapoznać się z opiniami innych klientów. Te bez problemu znaleźć można w internecie wpisując w wyszukiwarce „wypożyczalnia samochodów Kraków”. Zapoznanie się z tego typu opiniami może pomóc w wyborze najlepszej oferty. Wśród osób poszukujących wypożyczalni aut w Krakowie, dużą popularnością cieszy się firma DD Partner: https://www.ddpartner.com.pl/.