PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Ciche opony Nexen Winguard Sport

Użytkownicy opon zimowych często skarżą się na to, że kupowane przez nich opony zimowe za bardzo hałasują. Jednak w przypadku gdy w grę wchodzą opony Nexen Winguard Sport, problem ten znika. Warto dowiedzieć się, dlaczego tak jest.

Zimówki, które hałasują

opona zimowa nexen winguard sport

Podstawowy powód, przez który opony zimowe hałasują, to wyząbkowanie opony. Niełatwo stwierdzić to gołym okiem, ale już podstawowe badanie dotykowe pomoże nam w sprawdzeniu. Wystarczy że przejedziemy dłonią po powierzchni opony. Jeżeli w jedną stronę będzie to łatwiejsze, a w drugą napotkamy opór, oznacza to, że a jest wyząbkowana. Powodów wyząbkowania opony może być wiele – od zużycia samej opony, po zbyt niskie ciśnienie w oponach.
Niektóre zimówki hałasują od nowości. Jest to zależne od rodzaju mieszanki, a dokładniej domieszek, jakie dodano do gumy, by zachować jak najlepsze właściwości ochronne. Na szczęście są też produkty, takie jak opony Nexen Winguard Sport, których problem zwiększonego hałasu, w żaden sposób nie dotyczy.

Opony Nexen Winguard Sport

Dlaczego opony Nexen Winguard Sport nie hałasują? Dziś już łatwo odgadnąć dlaczego tak się dzieje. Oznacza to, że koreańscy konstruktorzy tak zmyślnie zaprojektowali te opony, że nie tylko nie hałasują, ale też mają świetną przyczepność.
System, którego używają opony Nexen Winguard Sport, opiera się na specjalnie zaprojektowanym bieżniku asymetrycznym. Ma on dodatkowo gęstą sieć lameli. Wszystko to sprawia, że auto ma doskonałą przyczepność i nie hałasuje, nawet przy sporej prędkości.