PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Kiedy warto wybrać opony wielosezonowe

Zmiana opon dwa razy do roku to wbrew pozorom spore koszty.Traci się nie tylko pieniądze, ale również czas, który można by było spożytkować w innym celu. Czy znajdzie się na to jakieś rozwiązanie?

Do wszystkiego nie znaczy do niczego

Wybór opon wielosezonowych R15 z wielu przyczyn może być dobrym rozwiązaniem. Choć opony dostosowane do konkretnej pory roku lepiej sprawdzają się w ekstremalnych sytuacjach, zwłaszcza zimą, to w warunkach miejskich takie sytuacje praktycznie nie występują. Ale pozostanie na oponach letnich na zimę może być niebezpieczne, bo w niskich temperaturach na letnich oponach łatwo o poślizg, nawet bez śniegu. Za to opony wielosezonowe 15 są w zupełności wystarczające, można w nich bezpiecznie jeździć zarówno zimą, jak i latem.

Wygoda i w dodatku oszczędność

Stawiając na opony wielosezonowe R15 nie tylko może cieszyć się z wygody opon dostosowanych do każdych warunków jazdy. Przy takim rozwiązaniu nigdy już nie zaśpisz z wymianą opon na zimowe. Kupując opony wielosezonowe 15 np. przez internet, oszczędza się też całkiem sporą ilość pieniędzy. Nie dość, że przy zakupie potrzebny jest tylko jeden komplet opon, a przecież dobre jakościowo opony, czy to letnie, zimowe czy wielosezonowe nie są tanie, a ceny każdego z tych typów są porównywalne. Dodatkowo oszczędza się czas i pieniądz konieczne na zmianę opon pomiędzy sezonami. Nie trzeba też już martwić się o miejsce do przechowywania dodatkowego kompletu opon, a tym bardziej za nie płacić, co też się zdarza, gdy mieszkamy np. w bloku.