PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Kask motocyklowy szczękowy – dlaczego warto go wybrać?

Jazda na motocyklu jest uznawana za jedno z najbardziej niebezpiecznych hobby. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Upadek z rozpędzonej maszyny może być śmiertelnie niebezpieczny. Nawet najlepszy sprzęt nie zapewni stuprocentowego bezpieczeństwa, jednak może znacznie ograniczyć negatywne skutki wypadku.

Po co w ogóle kask na motor?

Kask, niezależnie od tego czy używany jest podczas jazdy na motocyklu, jazdy na rowerze czy wspinaczki górskiej, ma jedną tę samą zaletę – chroni głowę użytkownika przed wstrząsami związanymi z uderzeniem czy to spadających kamieni czy przy kontakcie na przykład z asfaltem. Kaski są skonstruowane w taki sposób, aby maksymalnie absorbować siłę uderzenia. Gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia dają wyłącznie kaski posiadające odpowiednie atesty oraz takie, które nie mają wypadkowej historii.

Kask motocyklowy szczękowy

Jeżeli chodzi o rozwiązania stosowane przez użytkowników motocykli, to ogromną popularnością cieszy się kask szczękowy. Wśród jego zalet można wymienić choćby prostą konstrukcję, wygodę użytkowania czy niezbyt wygórowaną cenę. Część osób narzeka jednak nieco na jego wagę – niektóre modele bywają ciężkie, czy też na sposób wytłumienia. Kask szczękowy polecany jest dla osób ceniących sobie komfort – dzięki podnoszonej szczęce można rozmawiać czy też napić się wody. Każdy rodzaj kasku przed zakupem warto wcześniej przetestować.