PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Czy zakup samochodu w salonie się opłaca?

Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie samochodu, bardzo często głowimy się nad tym czy ten nabywanie go prosto z salonu w ogóle się opłaca. Oczywiście wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb oraz środków finansowych jakimi dysponujemy. Jeżeli postanowimy zasięgnąć porady od znajomych tudzież rodziny, to zarówno otrzymamy wiele argumentów świadczących na korzyść zakupu nowego samochodu z salonu jak i równie wiele przemawiających na jego niekorzyść. W związku z tym faktem warto niewątpliwie wysłuchać obu i na ich podstawie podjąć własną decyzję.

Czy zakup samochodu w salonie w ogóle się opłaca?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – i tak i nie. Jeśli chodzi o argumenty za, to przede wszystkim zacznijmy od tego, że nie kupujemy przysłowiowego kota w worku. Dealer samochodowy u którego nabędziemy nasze upragnione auto przede wszystkim daje nam gwarancję, czego nie otrzymamy przy zakupie samochodu używanego. Ponadto będziemy pierwszym właścicielem samochodu, dzięki czemu to my będziemy „nabijać” na liczniku pierwsze kilometry, a dodatkowo przez długi czas nie będziemy musieli martwić się o to, że części w samochodzie się zużywają i trzeba je wymienić.

Jeżeli jednak zastanowimy się nad wadami zakupu samochodu w którym pośredniczył będzie salon samochodowy, to z całą pewnością niekwestionowana wada to spory spadek jego ceny zaraz po wyjechaniu nim od dealera. Jak powszechnie wiadomo samochody szybko tracą na wartości, dlatego też wiele osób nie jest za tym, aby kupować je w salonie. Powód? Strata pieniędzy.

Pamiętajmy jednak o tym, ze to w stu procentach od nas zależy jaką decyzję podejmiemy – jeżeli marzymy o posiadaniu nowego samochodu i dysponujemy odpowiednimi środkami na jego zakup – zróbmy to.

Więcej tutaj – https://nordauto.hyundai.pl