PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Mierniki lakieru

Pomiar grubości lakieru jest bardzo ważny podczas wyboru nowego samochodu. Przyrząd ten pozwala na określenie wartości, przedstawiona jest ona zazwyczaj dzięki podziałce, która posiada wskazówkę lub cyfrowy wyświetlacz.

Pomiar lakieru

Miernik lakieru z całą pewnością pozwoli na dokładne zmierzenie grubości lakieru na blachach samochodu. Proces ten jest bardzo ważny podczas wyboru używanego pojazdu. W ten sposób będziemy mogli sprawdzić czy dana blacha jest porysowana, czy nie. Urządzenie to z pewnością pomoże niejednej osobie. W wielu miernikach zastosowano sondę pomiarową, która daje możliwość pomiaru punktowego.

Sonda pomiarowa

Wiele mierników lakieru posiada sondę pomiarową, która ma za zadanie dokładnie zmierzyć grubość lakieru danego samochodu. Taka sonda jest przede wszystkim niesamowicie dokładna – poradzi sobie nawet w miejscach trudno dostępnych. Kulka pomiarowa znajdująca się na urządzeniu jest w stanie przeprowadzić pomiar nawet na różnych krzywiznach. Miernik lakieru to przede wszystkim urządzenie, które jest łatwe w użyciu – z pewnością każdy sobie z tym poradzi. Sprzęt ten kosztuje około dwieście złotych i jest dostępny w każdym sklepie motoryzacyjnym. Wysoka jakość produktu sprawia, że może on posłużyć na wiele lat. Obecnie w Polsce dostępnych jest wiele producentów, którzy produkują profesjonalne mierniki lakieru.

Miernik lakieru to urządzenie, które stało się bardzo popularne. Pomaga ono przy zakupie używanego samochodu. Wiele kierowców używa właśnie takiego miernika.