PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Dlaczego warto zdecydować się na opony Nokian Weatherproof?

Całoroczne opony Nokian Weatherproof z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. Dlaczego warto zdecydować się na opony tej fińskiej marki?

Jakie są największe zalety bieżnika kierunkowego?

opony nokian weatherproof

Warto mieć świadomość, że opony Nokian Weatherproof posiadają rzeźbę bieżnika, która doskonale będzie sprawdzała się w bardzo trudnych warunkach drogowych. Układ rowka przypomina bowiem w modelu tych opon literę „V” albo charakterystyczną jodełkę. Rozwiązanie jest bowiem w stanie świetnie odprowadzić nie tylko wodę, ale również błoto pośniegowe. Jest to znakomita ochrona przed bardzo niebezpiecznym zjawiskiem aquaplaningu, a także poślizgami. Warto także wiedzieć, że osiągi są nawet o 20% lepsze w porównaniu do asymetrycznych opon. Dodatkowo kierunkowe opony bardzo dobrze utrzymują tor jazdy na suchej nawierzchni. Atutem kierowców jest również atrakcyjny wygląd opon – więcej szczegółów na stronie sklepu: https://www.sklepopon.com/model-opony/nokian-weatherproof.

Opony Nokian Weatherproof posiadają etykietę unijną

Należy zdawać sobie sprawę, że w ramach europejskiego systemu etykietowania opon, ocenia się trzy istotne parametry opory toczenia (mają wpływ na spalanie paliwa), emitowany hałas zewnętrzny, a także droga hamowania na mokrej nawierzchni. Warto także mieć świadomość, że poszczególne klasy na etykietach mogą się od siebie różnić w zależności od wielkości opon. Opony Nokian Weatherproof w bardzo popularnym rozmiarze 205/55 R16 91H uzyskały najwyższą klasę A na mokrej drodze, a także klasę C za opory toczenia. Ponadto według etykiet unijnych omawiana marka opon jest nie tylko oszczędna, ale również komfortowa i bezpieczna.