PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Kobieta na motorze a kombinezon

Z roku na rok coraz więcej kobiet docenia jazdę na motocyklu. Również producenci strojów motocyklowych to sobie uświadomili i coraz więcej sprzętu motocyklowego jest robionego z myślą o kobietach. Jak powinna być ubrana kobieta na motorze? 

Kombinezony motocyklowe dla kobiet
Damski kombinezon motocyklowy jeszcze kilka lat temu było bardzo trudno kupić, a jego cena była bardzo wysoka. Od kilku lat widać, że producentów interesuje nie tylko męski kombinezon motocyklowy, ale również damskie kombinezony, które z roku na rok są coraz bardziej atrakcyjne i podkreślają atuty damskiej sylwetki. 

kombinezon motocyklowy
Kombinezon motocyklowy. fot. moto-tour.com.pl

Wybierając damski kombinezon motocyklowy nie tylko na modę należy zwracać uwagę. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Kombinezon motocyklowy musi być przede wszystkim dobrze dopasowany. Nie może być za duży, gdyż będzie łopotał na wietrze. 

Ochrona głowy
Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia motocyklisty jest kask. Jest on równie ważny, co kombinezon motocyklowy. Ochrona głowy w trakcie upadku jest niezmiernie ważna. Trzeba również mieć świadomość, że jazda bez kasku po Polskich drogach jest wykroczeniem karanym mandatem oraz punktami karnymi. 

Kaski nie mają podziału na damskie i męskie. Chociaż kobiety czasami lubią zaszaleć i skusić się na kask, który jest ciekawy kolorystycznie. 

Buty na motor
Kupując buty na motor warto pamiętać, że powinny one chronić palce, staw skokowy oraz piszczel. Te części ciała w trakcie upadku jako pierwsze stykają się z podłożem i są najbardziej narażone na kontuzje.