PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Samochody używane – jak kupić dobrze?

Samochody używane są dla wielu osób jedyną możliwością posiadania własnych czterech kółek. Można kupić dobre, sprawne i spełniające oczekiwania auto z drugiej ręki, jeśli tylko źródło zakupu będzie sprawdzone i pewne. Kupno z przypadkowego ogłoszenia jest dosyć ryzykownym przedsięwzięciem, ponieważ można trafić na nieuczciwego sprzedawcę, który zatai faktyczny stan auta, jego pochodzenie oraz historię.

Jakie źródło zakupu aut używanych jest najbardziej bezpieczne?

Dla osób, które doskonale znają się na mechanice i dokumentacji dotyczącej samochodów drobne ogłoszenia na portalach motoryzacyjnych mogą być satysfakcjonującym źródłem zakupu. Są oni w stanie samodzielnie ocenić prawdziwość informacji o konkretnym egzemplarzu.

Jednak większość potencjalnych nabywców, których interesują samochody używane to osoby nie mające zbyt wielkiej wiedzy na temat szczegółów mających znaczący wpływ na dobre właściwości jezdne, bezpieczeństwo, a także sprawność poszczególnych układów w aucie.

Dla takich właśnie osób zdecydowanie najlepszym źródłem zakupu używanego samochodu są dealerzy, którzy w swojej ofercie posiadają auta z drugiej ręki.

Dlaczego zakup u dealera jest dobrym rozwiązaniem?

Volvo Nord Auto Olsztyn zajmujące się sprzedażą używanych samochodów zanim wystawią auto do sprzedaży, sprawdzają wszystkie ważne aspekty dotyczące każdego pojazdu. Zawodowi mechanicy oceniają stan techniczny, licznik przebiegu, wszystkie mechanizmy mające wpływ na bezpieczeństwo użytkowania.

Poza sprawami czysto mechanicznymi, weryfikowane są także dokumenty, które każde auto powinno posiadać, wpisy o przeglądach technicznych, naprawach i innych czynnościach dokonywanych przez serwisy.